Yüz yağlarından sizin için mükemmel olanı bulun!


2. Kuru ve normal cilt

Tatlı badem yağı
A vitamini içerisindeki retinol sayesinde cildiniz pürüzsüz ve sağlıklı olacaktır. Antioksidan özellikleri ile E vitamini iltihabı azaltabilir ve omega-3 yağ asitleri cildi yumuşak ve nemli yapar.

Argan yağı
Argan yağı, linoleik asit ve E vitamini sayesinde cildin elastikiyetini önemli ölçüde artırır (ayrıca çatlaklara iyi gelir). Yağ ayrıca cildi yatıştırır ve nemlendirir ve UV hasarına yardımcı olur.

Marula yağı
Marula yağı antioksidan bakımından zengindir, amino asitler (L-arginin ve glutamik asit) hidrat cildi, omega-9 yağ asitleri vücudun sağlıklı cilt hücreleri ve C ve E vitaminleri üretmesine yardımcı olur ve C ve E vitaminleri serbest radikalleri nötralize eder ve kollajen üretimini arttırır.

Zeytin yağı
Zeytinyağı palmitik, linoleik ve oleik asitler sayesinde nemlendirme özelliğine sahiptir. A (doğal nemlendirmeyi teşvik eder), D (cilt hücresi büyümesine yardımcı olur), E (önemli antioksidan özellikler) ve K (yeni cilt hücreleri üretir) bakımından zengindir.

Kayısı Çekirdeği yağı
Bu gençleştirici doğal yağ, cildi derinden besleyen oleik asitin yanı sıra E ve K vitaminleri içerir. Kırışıklıkları azaltır, cildi nemlendirir, pürüzsüz ve yumuşak bırakır.

İpuçları

  1. Çok sık yüz yağları uygulamayın. Kuru cildiniz varsa, günde iki kez kullanabilirsiniz ve yağlı ve normal cildiniz varsa günde bir kez yeterlidir (yağı kullanmak için en iyi zaman uyumadan önce).
  2. Yağa bağlı olarak, yüzünüzü kapatmak için üç veya dört damla yeterlidir.
  3. Birkaç damla cilde hafifçe masaj yaparak yağı sürün.
  4. Tüm yüz yağların farklı özellikleri vardır ve cildiniz üzerinde farklı etkileri olacaktır. Hafif yağlarla deneyler yapmaktan çekinmeyin ve sizin için en iyisini bulun

 

cildinize uygulayabileceğiniz en doğal yağlar cilt yüz yağları yukarıdaki gibidir, en iyi bakım yağını yüz ayak ve cildinize göre siz seçiniz. Doğal yüz yağları yapımı

Yüz Yağları, Facial Oil, Gesichtsoele, Ulje za lice.

komedojenik olmayan yağlar

Yüz yağlarından sizin için mükemmel olanı bulun!” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 1 =